Scoala De Soferi In Limba Engleza

Pe piata romaneasca puteti gasi si scoli care fac cursurile scolarizarii in limba engleza. Aceste cursuri se compun din parte teoretica si parte practica. Ele se adreseaza in principal cetatenilor straini care vin si muncesc pe teritoriul Romaniei si vor sa obtina permisul de conducere.

Scoala de soferi in limba engleza se urmeaza foarte usor atata timp cat sunt puse la dispozitie cursantului materiale didactice cu legislatia in viguare in aceasta limba.

Cetatenii straini care doresc sa se inscrie la cursurile scolii de soferi in limba engleza trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

  • sa aiba varsta de cel putin 18 ani fara 3 luni
  • sa obtina cazierul judiciar de la IGPR
  • sa obtina adeverinta medicala si psihologica ca este apt pentru a urma cursurile
  • declaratie notariala ca nu a avut permis in alta tara sau sa nu i s-ar fi suspendat acest drept in urma unei hotarati judecatoresti

De asemenea, cursurile scolii de soferi in limba engleza se adreseaza si cetatenilor romani care doresc sa obtina permis de conducere si care vor sofa in alte tari in afara de Romania.

Avand la dispozitie autovehicule noi si o sala de clasa spatioasa, aplicand un modul pedagogic modern cu instruire asistata de calculator si beneficiind de asistenta psihologica cat si de cabinet medical pentru testarea necesara inscrierii, Scoala de soferi Dicu va sprijina in obtinerea permisului auto pentru categoriile B, C si CE in limba romana, cat si in limba engleza. Avand o echipa de instructori auto si profesori de legislatie selectionati pe baza experientei si a rezultatelor profesionale obtinute, toti cursantii sunt pregatiti si verificati inaintea sustinetii examenului auto, astfel incat procentajul celor care obtin permisul de conducere este foarte ridicat.

Termeni si conditii |  Politica de confidentialitate / GDPRANPC
© Copyright 2024