CATEGORIA C

CATEGORIA C – Scoala de Soferi DICU din Bucuresti

„La noi, esti pe drumul cu prioritate!” Inca din 2007, Scoala de Soferi DICU din Bucuresti a ajutat sute de cursanti sa obtina permisul de conducere la Categoria C.

Descriere categoria C

In categoria C este inclus autovehiculul, altul decat cel din categoria D, sau D1, a carui masa totala maxima autorizata este mai mare de 3.500 Kg si care este proiectat si construit pentru transportul a maximum 8 pasageri, in afara conducatorului auto.

Pregatire teoretica si practica

Perioada de scolarizare pentru obtinerea permisului de conducere la categoria C este de:  

-> 5 saptamani daca se opteaza pentru obtinerea permisului de conducere categoria C pentru cei care au permis de conducere categoria B mai vechi de un an de zile. In acest interval sunt incluse 50 de ore de legislatie rutiera si 30 de ore de pregatire practica.

-> 6 saptamani daca se opteaza pentru obtinerea permisului de conducere categoria C pentru cei care au permis de conducere categoria B cu o vechime mai mica de un an de zile. In acest interval sunt incluse 50 de ore de legislatie rutiera si 36 de ore de pregatire practica.

 

Pret scoala de soferi Categoria C

Cursurile scolii de soferi la cat. C costa 2300 lei.

Se pot plati si in rate. La categoriile C, CE platesti un avans de 1000 RON si restul in 2 sau 3 rate.

Taxa pentru cazierul judiciar – 0 ron, cu mentiunea “pentru examenul auto”. Taxa pentru Analize Medicale si Test Psihologic – 300 ron, daca se fac in laboratorul nostru. Se accepta si analizele obtinute de la alte centre acreditate.

Ore suplimentare

Daca doriti ore suplimentare de condus, acestea se vor plati separat. Sedinta suplimentara la categoria C se oferteaza in functie de intervalul orar ales.

Vehicule Disponibile

Pentru orele de conducere in vederea obtinerii permisului de conducere la categoria C, “Scoala de Soferi Dicu” dispune de una dintre cele mai bune masini, reprezentand un autocamion marca DAF XF (ABS, Servo-directie, aer conditionat).

Dotari Sala de Curs

Orele de legislatie rutiera, predate de profesori atestati, se desfasoara intr-o sala moderna, dotata cu toata aparatura necesara: laptop, viodeoproiector, softuri specifice, machete stradale, masinute in miniatura, materiale didactice, truse medicale, triunghi reflectorizant si multe alte dotari specifice.

CONDITII DE INSCRIERE

  • Sa fii admis la categoria B.
  • Varsta minima pentru inscriere : 18 ani (detalii aici.)
  • Apt din punct de vedere medical si psihologic.
  • Sa nu fi fost condamnat definitiv pentru infractiunile prevazute la art. 24 din O.U.G. nr. 195/2002.
  • BI sau CI valabile.

Str. Moinesti Nr. 73, sector 6, Bucuresti. Vis-a-vis de Lidl (Puncte de reper: statia de metrou Gorjului, Autobuzul 137, Tramvaiele 8, 25, 47).

Scoala de soferi Dicu a fost infiintata in 2007 de catre un instructor auto din “garda veche”, cu zeci de ani de experienta in arta condusului. Dorim sa oferim cele mai bune servicii clientilor nostri si, de aceea, indrumam cu mare atentie cursantii. Instructorii nostri au o experienta vasta si avem grija ca periodic sa fie evaluati si testati din punct de vedere teoretic si practic.

Termeni si conditii |  Politica de confidentialitate / GDPRANPC
© Copyright 2024