Cum Sa Treci Cu Brio Examenul Teoretic Auto

Absolvirea examenului teoretic este primul pas in obtinerea permisului de conducere.

Examenul auto teoretic este compus din doua parti: un test de acomodare, format din 3 intrebari si testul propriu-zis alcatuit din numarul de intrebari si raspunsuri optionale specific fiecarei categorii pentru care candidatul solicita permisul, alese de calculator din totalul de 3000 de intrebari existente. Examenul nu poate dura, indiferent de categoria pentru care candidatul s-a inscris, mai mult de 30 de minute.

Daca studiati in fiecare zi legislatia si rezolvati chestionare auto, veti trece cu usurinta testul !

Scoala de soferi Dicu va recomanda:

  • Ø  Studiati cu cel putin 3 saptamani inaintea testului teoretic. Studiati cate 120 de minute in fiecare zi; unele informatii sunt mai logice si mai usor de retinut, altele sunt mai complexe (partea de mecanica, de exemplu).
  • Ø  Cititi cu atentie legislatia si cartile cu chestionare si notati-va informatiile la care considerati ca trebuie sa reveniti.
  • Ø  Dupa ce terminati toate intrebarile din carte, reluati procesul de la inceput.
  • Ø  Consultati un instructor cu experienta in privinta eventualelor nelamuriri sau explicatii suplimentare privind legislatia.
  • Ø  Reveniti asupra chestionarelor auto deja rezolvate si verificati-va cunostintele rezolvand si chestionare auto online.
  • Ø  Relaxati-va ! Daca intalniti in timpul testului intrebari care vi se par mai dificile, reveniti asupra lor la sfarsit.

Informatii Utile legate de examenul teoretic:

Despre Scoala de soferi Dicu:

Scoala de Soferi Dicu din Bucuresti deserveste sectorul 6 si zonele limitrofe.  Te asteptam la sediul nostru de pe Str. Moinesti Nr. 73, vis-a-vis de Lidl (Puncte de reper: statia de metrou Gorjului, Autobuzul 137, Tramvaiele 8, 25, 47).

Dotari Scoala de soferi Dicu:

  • · Sala curs legislatie
  • · Parc auto diversificat: autoturisme Dacia Logan (1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.5 dCI) (ABS, Servo-directie, aer conditionat); autocamion marca DAF XF (ABS, Servo-directie, aer conditionat); remorca KRONE.

Preturile scolii pentru categoriile B, C, CE pot fi vizualizate aici.

La noi, esti pe drumul cu prioritate!

Termeni si conditii |  Politica de confidentialitate / GDPRANPC
© Copyright 2024