Scoala De Soferi Vs Instructor Independent

Cred ca multi va intrebati ce sa alegeti atunci cand vreti sa va pregatiti pentru a obtine permisul de sofer. Mai jos o sa incerc sa va explic cam care sunt avantajele si dezavantajele.
Scoala de soferi:
-detin un sediu sau mai multe, unde veti gasi pe cineva cu care sa comunicati in programul stabilit
-va ofera intotdeauna bonuri fiscale/facturi pe care le puteti deconta sau pe baza carora dovediti ca sunteti cursanti
-orele de legislatie se tin in locul unde va inscrieti
-daca instructorul care v-a fost alocat nu va place sau nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, puteti sa-l schimbati
-daca se intampla ceva cu masina/persoana care va preda cursurile rutiere, imediat puteti beneficia de alta masina/persoana care sa faca acelasi lucru
-orice scoala de soferi are un director cu care puteti vorbi atunci cand cereti acest lucru
-de la scolile de soferi obtineti materiale informative despre legislatia rutiera

Instructor independent:
-ei intotdeauna sunt afiliati la alte scoli de soferi pentru ca altfel nu-si pot desfasura activitatea; fiti atenti deoarece daca se intampla ceva, scoala de soferi poate scapa foarte repede de el, ramanand sa reglati datoriile cu el si nu cu scoala.
-este bine sa intrebati de la inceput unde trebuie sa mergeti pentru cursurile de legislatie, deoarece puteti gasi pe cineva care sa fie din sectorul 6 si sa aiba sala de legislatie in sectorul 1 (inseamna mult timp pierdut)
-daca nu va place nu prea aveti ce face sa-l schimbati; intotdeauna o sa va returneze doar suma ramasa din scoala, scazand orele facute pana in acel moment dupa care o sa o luati de la capat cu alti bani cheltuiti, probabil la o scoala de soferi
-mare atentie la cei ce isi fac site-uri la fel ca o scoala de soferi si nu au decat o masina iar la contact nu apare decat un numar de telefon; pentru a fi siguri nu acceptati sa va inscrieti pe strada; asigurati-va ca au cel putin un sediu de sine statator
-indiferent de forma organizationala pe care o prezinta analizati foarte bine site-ul de prezentare; el este ca o eticheta pentru scoala si orice entitate care se respecta o sa aiba un site bine pus la punct cu poze calitative.

 

 

Scoala de soferi Bucuresti Dicu, situata in sector 6 (Militari, Drumul Taberei), va ajuta sa obtineti permisul de conducere pentru :

·         Cat.  B

·         Cat. C

·         Cat. CE

Consultati lista de preturi scoala de soferi !

Termeni si conditii |  Politica de confidentialitate / GDPRANPC
© Copyright 2024