4
111

Scoala de soferi categoria B, Bucuresti

Sub sloganul „La noi, esti pe drumul cu prioritate!” am dezvoltat pentru dumneavoastra, inca din 2007, Scoala de soferi Categoria B, bazata pe cele mai inalte standarde. Cu noi aveti parte de flexibilitate in alegerea punctelor de intalnire si pentru programarea orelor.

Pentru orele de instructaj in vederea obtinerii permisului cat. B, “Scoala de Soferi Dicu”, dispune de autoturisme noi Dacia Logan (1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.5 dCI) (ABS , Servo-directie , aer conditionat).

“Scoala de Soferi Dicu” din Bucuresti, dispune de asemenea de o Sala Curs Legislatie situata in Str. Moinesti nr.73,sector 6 Bucuresti echipata modern.

Profesorii nostri sunt atestati si au experienta .

“Scoala de Soferi Dicu” colaboreaza cu un Cabinet Psihologic si o Policlinica Medicala unde se fac toate analizele necesare.

Pret Scoala de soferi Categoria B : 1000 RON

PERIOADA

Perioada de scolarizare pentru obtinerea permisului de conducere la categoria B este de 4 saptamani, in care sunt incluse 24 ore de legislatie rutiera si 30 de ore conducere practica.

Taxa pentru cazierul judiciar – nu se mai plateste; se obtine gratis de la sectia de politie

Taxa pentru Analize Medicale si Test Psihologic – 200 ron, daca se fac in laboratorul nostru. Nu este nicio problema daca nu doriti sa le faceti in laboratorul nostru, puteti veni cu ele deja obtinute.

Profita de noua noastra promotie pentru cursurile scolii de soferi la cat. B :

Inscrie-te cu inca un prieten si beneficiezi de 50 ron reducere !

 • Program flexibil. Iti poti face programul impreuna cu instructorul.
 • Posibilitatea efectuarii cursurilor si in weekend.
 • Suntem la dispozitia ta, ajutandu-te in pregatirea dosarului.
 • Profesori cu experienta care folosesc metode moderne de predare.

INTREBARI FRECVENTE

 • Unde ne gasesti?

  Str. Moinesti Nr. 73, sector 6 vis-a-vis de Lidl (Puncte de reper: statia de metrou Gorjului, Autobuzul 137, Tramvaiele 8, 25, 47), sector 6, Bucuresti.

 • Cine suntem ?

  Scoala de soferi Dicu a fost infiintata in 2007 de catre un instructor auto din “garda veche”, cu zeci de ani de experienta in arta condusului. Dorim sa oferim cele mai bune servicii clientilor nostri si de aceea indrumam cu mare atentie cursantii. Instructorii nostri au o experienta vasta si avem grija ca periodic sa fie evaluati si testati din punct de vedere teoretic si practic, pentru a ne asigura ca dumneavoastra veti avea parte de cele mai bune indrumari.

 • Ce cursuri puteti urma?

  Categoria B – Dacii Logan (1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.5 dCI)

  Categoria C – DAF XF

  Categoria CE – remorca KRONE

  Se pot face cursuri si in limba Engleza la orice categorie!

Termeni si conditii | Politica de confidentialitate
© Copyright 2017