Marco Simoncelli A Murit In Timpul Cursei De La Sepang

Pilotul italian Marco Simoncelli a căzut și a fost lovit mortal de motocicletele lui Colin Edwards și Valentino Rossi în cursa MotoGP din Malaezia.
Marco Simoncelli a fost implicat într-un accident fatal pe circuitul de la Sepang. In timp ce se lupta cu Alvaro Bautista pentru locul 4 Simoncelli a pierdut controlul motocicletei sale și a căzut chiar în fața americanului Colin Edwards de la Yamaha și a lui Valentino Rossi de la Ducati. Cei doi nu au putut evita impactul, Simoncelii fiind lovit de cele două motociclete. A fost transportat de urgență la spital dar medicii nu l-au putut salva. La ora locală 4:56 PM a fost anunțat decesul pilotului Marco Simoncelli.

Marco Simoncelli avea 24 de ani si era pasionat de motociclism, prima scoala de soferi fiind facuta in acest domeniu.

Termeni si conditii |  Politica de confidentialitate
© Copyright 2019